KEYC - Thursday's Scores

Thursday's Scores

Posted: Updated:

By The Associated Press

BOYS BASKETBALL

Annandale 71, Watertown-Mayer 43

Atwater-Cosmos-Grove City 85, Montevideo 44

Blaine 64, Anoka 52

Central Minnesota Christian 57, Yellow Medicine East 47

Champlin Park 52, Andover 49

Cleveland 67, Janesville-Waldorf-Pemberton 46

Concordia Academy 84, Cristo Rey Jesuit 64

Dawson-Boyd 73, Minneota 67

Delano 63, Benilde-St. Margaret's 51

Eden Valley-Watkins 69, Paynesville 51

Elk River 53, Centennial 50

Grand Rapids 76, Bemidji 60

Hancock 82, Wheaton/Herman-Norcross 44

Hawley 73, Frazee 47

Heron Lake-Okabena 62, Ellsworth 58

Hibbing 93, Chisholm 46

Howard Lake-Waverly-Winsted 73, Pierz 55

Jordan 70, Bloomington Kennedy 66

Kerkhoven-Murdock-Sunburg 62, Benson 32

Kimball 80, Swanville 39

Lac qui Parle Valley 72, Tracy-Milroy-Balaton 55

Lakeview 77, MACCRAY 67

Lincoln International 84, Groves Academy 79

Little Falls 53, Milaca 52

Mahtomedi 81, St. Anthony 68

Maple Lake 82, Belgrade-Brooten-Elrosa 54

Melrose 61, Holdingford 47

Minnehaha Academy 57, Breck 49

Morris Area/Chokio-Alberta 77, West Central 70

Mountain Lake Area 68, Adrian 58

Nicollet 57, Mankato Loyola 54

Orono 85, Chaska 81, 3OT

Ortonville 74, Clinton-Graceville-Beardsley 42

Osseo 63, Robbinsdale Armstrong 49

Park Center 73, Totino-Grace 53

Park Christian (Moorhead) 90, Norman County East/Ulen-Hitterdal 73

Park Rapids 59, Staples-Motley 55

Parkers Prairie 65, Ashby 48

Pequot Lakes 72, Aitkin 48

Perham 53, Detroit Lakes 45

Pine City 78, Rush City 36

Prairie Seeds Academy 70, Legacy Christian 34

Prior Lake 69, Burnsville 45

Red Rock Central 59, Fulda 44

Redwood Valley 79, Springfield 77

Renville County West 66, Canby 54

Sauk Centre 67, Osakis 63

Southwest Minnesota Christian 87, Hills-Beaver Creek 62

Spring Lake Park 64, Coon Rapids 63

St. Clair 58, Lake Crystal-Wellcome Memorial 31

St. Cloud Cathedral 85, Mora 57

St. Paul Johnson 92, St. Paul Central 86

Truman/Martin Luther/GHEC 73, Madelia 53

Westbrook-Walnut Grove 79, Edgerton 31

Zimmerman 74, Becker 69

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS

Alden-Conger vs. Martin County West, ppd.< to Jan 12.

Climax/Fisher vs. Sacred Heart, ccd.

Cloquet vs. Hermantown, ppd.< to Feb 15.

Dilworth-Glyndon-Felton vs. Breckenridge, ppd.

East Grand Forks vs. Grand Forks Central, N.D., ppd.

Esko vs. Duluth Denfeld, ppd.

Glenville-Emmons vs. Lanesboro, ppd.

Norman County West vs. Ada-Borup, ppd.< to Jan 15.

Onamia vs. East Central, ppd.

Pine Island vs. Plainview-Elgin-Millville, ppd.

Rochester Mayo vs. Austin, ppd.

Roseau vs. Goodridge/Grygla-Gatzke, ppd.< to Jan 15.

South Ridge vs. Littlefork-Big Falls, ppd.< to Jan 22.

Superior, Wis. vs. Duluth East, ppd.< to Jan 25.

Triton vs. Stewartville, ppd.< to Feb 12.

Win-E-Mac vs. Bagley, ppd.< to Jan 12.

Wrenshall vs. Duluth Marshall, ccd.

GIRLS BASKETBALL

Alexandria 55, Sauk Rapids-Rice 35

Anoka 70, Blaine 44

Apple Valley 48, Shakopee 43

Belle Plaine 79, Bethlehem Academy 50

BOLD 79, Canby 53

Buffalo 70, North Branch 46

Centennial 53, Elk River 34

Christ's Household of Faith 78, Legacy Christian 50

Clearbrook-Gonvick 59, Laporte 23

Cromwell 67, Moose Lake/Willow River 48

Edina 48, Eagan 34

Fergus Falls 69, St. Cloud Apollo 55

Henning 38, Verndale 35

Hutchinson 43, Annandale 30

International Falls 54, Eveleth-Gilbert 39

Jackson County Central 48, Lake Crystal-Wellcome Memorial 41

Kerkhoven-Murdock-Sunburg 51, Buffalo Lake-Hector-Stewart 37

Kimball 61, Pierz 43

Lake Park-Audubon 51, Mahnomen-Waubun 31

Lakeville North 61, Rosemount 45

Lester Prairie/Holy Trinity 56, Trinity 37

Maple Grove 81, Irondale 38

Menahga 67, Wadena-Deer Creek 27

Minnesota Valley Lutheran 67, Cleveland 53

Mound Westonka 63, Dassel-Cokato 55

Mountain Iron-Buhl 95, North Woods 17

Nevis 52, Cass Lake-Bena 50

Norwood-Young America 64, Mayer Lutheran 53

Park Center 65, Totino-Grace 53

Parkers Prairie 59, Brandon-Evansville 27

Robbinsdale Armstrong 60, Osseo 38

Sartell-St. Stephen 55, Rocori 36

Sebeka 61, Pillager 51

Sibley East 55, Jordan 49

Simley 73, St. Croix Lutheran 30

Sleepy Eye 56, G-F-W 32

Southwest Christian (Chaska) 64, New Life Academy 35

Spectrum 47, West Lutheran 33

Springfield 77, Redwood Valley 43

St. Paul Central 86, St. Paul Johnson 11

St. Paul Highland Park 59, Minneapolis Henry 48

Swanville 77, Browerville/Eagle Valley 61

Tri-City United 78, LeSueur-Henderson 64

Waconia 68, Holy Family Catholic 66, 2OT

Waseca 64, Fairmont 42

West Central 54, Morris Area/Chokio-Alberta 47

Willmar 51, Brainerd 50

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS

Barnesville vs. Osakis, ppd.

Bigfork vs. Blackduck, ppd.

Cloquet vs. Hermantown, ppd.< to Jan 22.

Esko vs. Carlton, ppd.

Goodridge/Grygla-Gatzke vs. Badger-Greenbush-Middle River, ppd.

Kingsland vs. Blooming Prairie, ppd.< to Feb 15.

Northern Freeze vs. Red Lake Falls, ppd.

Onamia vs. St. John's Prep, ppd.

Rochester John Marshall vs. Northfield, ppd.

Sacred Heart vs. Win-E-Mac, ppd.

Stewartville vs. Triton, ppd.< to Feb 12.

Superior, Wis. vs. Duluth East, ppd.< to Jan 25.

Warroad vs. Lake of the Woods, ppd.< to Jan 29.

Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.